Simona Berková Tancerová - KI Jóga

1992 :: ukončila Střední zdravotní školu
1992-1996 :: studium jazyků – Scotsko, Francie
1996-2001 :: 4-leté studium na fakultě Přírodních Terapií, Austrálie, Sydney
2000 :: ukončila kurz Kijóga trenér a Zenshiatsu masér
2007 - 2010 :: studium Tradiční čínské medicíny, Praha
Od roku 2001 vede kurzy KI jógy v Č.Budějovicích / studio Patifo, Olma, Beseda /
Od roku 2012 vede hodiny KI jógy i v Č.Krumlově / jógové studio Kouzelné bylinky

Co je KI Jóga:

Ki jóga je forma zdravotního cvičení. Je jemná, vhodná i pro začátečníky. KI Jóga vychází z učení mistra Masahiro Oki, který zkombinoval indickou Hatha jógu s přesnou diagnostikou a uměním léčit na základě meridiánových drah praktikované po tisiciletí v Číně a v Japonsku. KI jóga nabízí pozoruhodně přesný a léčebný systém asánn(cviků, protažení nebo poloh), které posílí, protáhnou a uvolní. Hodiny jsou vytvořeny a upraveny podle ročního období, odpovídající našim měnícím se potřebám. Všechny hodiny vytváří základ pro Vaší sebedůvěru jak józe tak v životě.

Charakter hodin:

Ranní hodina je živá,dynamická a posilující, odráží naší potřebu se probudit do začínajícího dne. Polední hodina rozvíjí sílu,pružnost a chuť do života. Večerní hodina je pomalejší, zaměřena na hlavní změny skrz specifický spojení mezi tělem a duševnem.


Iva Hrubešová - Vinyasa jóga

Józe se věnuji od svých dvaceti let. V roce 2018 jsem dokončila tříleté studium jógy a jógové terapie na Fakultě tělovýchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze u PhDr. Jiřího Čumpelíka Ph.D.  Teachers treaning I. a II série Ashtangy jógy jsem absolvovala v letech 2014 a 2015 u Manjua Joise a Jara Pávka.  Účastnila jsem workshopů Ashtangy yogy s Borisem Georgievem ( 2013 a 2014), Larugou Glaser (3/2016), Bobbi Raw Misiti ( 2014, 2015, 2016 ), Ajaya Kumarem (6/207), Andrew Epplerem (7/2017), Petrou Visser, Martinem Wagenknechtem, Daliborem Štědroňským a Veronikou Plátovou.

Co je Vinyasa jóga:

Vinyasa jóga je založená na dýchání. Slovo vinyasa znamená „pohyb sladěný s dechem“. Cvičení v tomto stylu tedy znamená, že vás učitel plynule povede z jedné asány (pozice) do druhé v souladu s nádechem a výdechem. Jedná se o dynamickou a fyzicky náročnější formu cvičení. Díky náročnosti a pravidelné návaznosti pozic na sebe snadněji přesunete pozornost z hlavy do těla. A to je i cíl cvičení – odlehčit přetížené mysli a uvědomit, uzdravit si tělo. Na ranních hodinách cvičíme zkrácenou verzi z 1.serie.Ashtanga jógy. Cvičíme 60 minut a 20 minut relaxujeme.

Charakter hodiny Jemná záda:

Lekce jemné jógy vycházejí z jógové terapie a vývojové kineziologie. Je zde kladen důraz na správné nastavení těla v základních pozicích. Naučíte se vnímat své tělo a správně dýchat. Jde o velmi pomalé soustředěné cvičení umožňující vnímat jemné změny. Pomáhá ulevit od různých bolestí pohybového aparátu a současně odbourat napětí a stres. Lekce jsou vhodné nejen pro začátečníky, ale i pokročilé, kterým pomůže přebudovat jejich praxi a opravit nesprávné provádění ásan.


Kamila Doubková - Rekondiční a relaxační cvičení

Studovala jsem zdravotní školu v Českých Budějovicích a poté pracovala v nemocnici 22 let. Během oněch 22 let byla stále silná má touha se dále vzdělávat. Absolvovala jsem mnoho specializací a certifikovaných kurzů, zejména v NCONZO v Brně. Specializace péče o dospělé pacienty u lůžka, hodnocení EKG křivky a srdeční onemocnění, hojení ran, principy fyzioterapie, právo ve zdravotnictví. Postupem času jsem začala hledat jiné směry, filosofie, které vedou k uzdravení člověka jako celku. Protože mi byly velmi blízké byliny, studovala jsem školu přírodních terapií a postupně mnoho dalších směrů, které mne oslovily.
• Studium fytoterapie a východních filosofií /Tradiční čínská medicína/
• Škola přírodních terapií Český Krumlov
• Medicína souvislostí
• Dexter academy Praha – masérské kurzy
• Aromaterapie
• Bachovy esence
• Dietetika v celostním pohledu
• Nespočet certifikovaných kurzů – EFT terapie, reflexologie, medicinální houby, psychoterapie, práce s fasciemi a fyzioterapeutické techniky a mnoho dalších. Stále intenzivně studuji a své poznatky ihned vnáším do praxe tak, aby byly ku prospěchu všem.
Nyní poskytuji celostní poradenství v Českém Krumlově.
Je až fascinující, jakých sebe - ozdravných procesů je naše tělo schopné. Funguje velmi spolehlivě za každé situace, i když mu nedáváme pozornost. Nohy nás nosí a měli bychom jim věnovat stejnou péči jako obličeji. Na ploskách nohou se odráží aktuální stav a nerovnováha v organismu, zároveň lze prací s nimi tuto nerovnováhu ovlivnit. Ve své praxi pozoruji, jak je důležitá pohyblivost a volnost všech částí těla – svalů, šlach, fascií, kloubů, tak aby mohla volně proudit krev, lymfa i energie v těle. Zároveň vnímám skutečnost, jak důležité je vše uvolnit postupně a s lehkostí, dát tomu čas. Jakmile do toho dáváme sílu, vzniká odpor a další napětí.

Co je rekondičně – relaxační cvičení:

Jedná se o zdravotně - celostní cvičení k odstranění blokád v těle a uvolnění napětí fyzického těla a mysli. Každý sebemenší blok či napětí v těle se odráží na zdravotním stavu a způsobuje různé potíže či bolesti. Tělesné rekondiční cvičení je sestaveno s fyzioterapeutických cvičení /metoda L.Mojžíšové, jogové prvky, práce s dechem…./, které slouží k protažení a uvolnění zkrácených, nebo jednostranně namáhaných svalů, uvolní klouby, páteř, podpoří tok lymfy, odstraní napětí fyzického těla. Součástí budou vždy mentální cvičení k uvolnění myšlenkového napětí, relaxace či meditační techniky. K podpoře uvolnění napětí budeme využívat prvky aromaterapie a reflexní terapie. Toto cvičení je vhodné pro každého, kdo má chuť něco udělat pro své tělo, ať už preventivně či při potížích. Není vhodné v těhotenství.


Sofie Ritterová: TAJ- CZY – CJUAŇ

Jsem od roku 2017 žákyní mistra Borise Tichanovského, který je přímým žákem čínského mistra Tan Czun. Každoročně jezdím na jeho týdenní soustředění, kde od r. 2021 pracuji i se svou skupinou jako lektorka. Celoživotně se věnuji pohybu a v různé intenzitě také józe (hathajóga, hormonální jóga, čínská jóga podle Bajramova,atd.). Posledních 20 let intenzivně studuji a praktikuji nejrůznější fyzioterapeutické techniky a cvičební systémy. V současnosti Feldenkraisovu metodu. Od 45 let se také věnuji tanci. Chodím na lekce baletu pro dospělé k mistru Škalikovovi do Jihočeského divadla. Jsem vícenásobná mistryně ČR v belly dance v kategorii senior. Tělo je pro mne chrámem duše. Tělo a duše si zaslouží naši péči.

Co je TAJ – CZY- CJUAŇ

Taj-czy-chjuaň patří mezi čínské bojové umění. V překladu to znamená: “ cesta k dokonalosti přes bojové umění“. Jedná se o 24 forem ve stylu TAN. Tento systém zdokonaluje fyzickou, psychickou i energetickou stránku člověka. Učí mimo jiné dýchání, meditaci, práci s energiemi. Není to pouze ozdravné cvičení. Jedná se o ucelený systém, který má svou filozofii, své určité principy. Obsahuje celý životní styl. V Asii panoval dlouho názor, že Evropané podstatu některých praktik nemohou pochopit. Po většinu doby bylo udržováno v tajnosti. Teprve začátkem minulého století začalo být učení zpřístupňováno veřejnosti. Hlavním úkolem taj czy cjuaň je zejména naučit se ozdravným metodám, které zlepšují pohyblivost celého těla. Pravidelným cvičením sestavy dochází k omlazení celého organismu.

Charakter hodin:

Naučíme se různá psychosomatická ozdravná cvičení vycházející ze starých šaolinských systémů. Budeme dýchat, meditovat, pracovat s energií, protahovat se, jemně posilovat celé tělo. Lekce obsahují cvičení pro zlepšení celkové kondice nejen fyzické, ale i psychické. Zaměřují se na celkovou pružnost kloubů a páteře, na zpevnění středu těla, na rovnovážná a posturální cvičení. Zlepšíme vnímání svého těla. Po rozcvičce se postupně naučíme sestavu 24 forem taj-czy-cjuaň , školy dřímajícího tygra ve stylu TAN. Postupně probereme různé techniky s cílem aktivovat energii v těle, zlepšovat imunitu a spouštět samouzdravovací schopnosti a omlazení organizmu.


Veronika Kalkušová - Hatha jóga